Views: 43

Viens no svarīgiem elementiem koksnes ilgmūžībai ir koksnes aizsardzība. Latvijas 1.Republikas laikā un pirms tam cara laikā būvētām mājām pirmais apšuvuma dēlis bija ar īpašu profilu, biezāks un tā kā mazliet izvirzīts uz āru, kas bija domāts, lai aizsargātu vainagbrusu no mitruma un apkārtējās vides iedarbības. Šodien to protams risina ar dažādiem paņēmieniem un pieeja ir moderna. Ielūkosimies Vācijas izdevumā, kas veltīts šai problēmai.

Rokasgrāmata pieejama šeit: https://koksne.org/koksnes-aizsardziba-vacija/

Šis ir diezgan jauns būvju sanēšanas veids pat Vācijai, nerunājot par Latviju, kur esam mazliet iestrēguši Paroc Lineo un Sakret dekoratīvā apmetuma pasaulē. Tāpēc publicējam šo Informationdienst Holz 2023.gada informatīvo rokasgrāmatu par daudzīvokļu ēku sanēšanu ar koka paneļiem, lai izglītotu Latvijas arhitektus, būvniekus un nekustamā īpašuma attīstītājus par iespējams labākiem fasāžu sanācijas veidiem.

Rokasgrāmata pieejama šeit: https://koksne.org/eku-sanesana-ar-koka-paneliem/

Zaļos tiltus, kas domāti dzīvniekiem automaģistrāļu pāriešanai, var sākt ieraudzīt jau Lietuvā un tālāk ,ja ceļš ved uz Vāciju, visā jūsu maršruta garumā. Latvijā šādus zaļos tiltus ieraudzīt mums varbūt izdosies, ja tiks būvēta Rail Baltic trase. Un tad varbūt ir lietderīgi izmantot Vācijas pieredzi un būvēt tos no koka. Publicējam Informationdienst Holz 2023.gadā izdoto rokasgrāmatu.

Rokasgrāmata pieejama šeit: https://koksne.org/zalie-tilti-vacija/

Avots: Informationdienst Holz

© 2023 KOKSNE.ORG